Basında  

"Bitkisel yağ taşımacılığında öncü olma vizyonuyla yola çıktık"

0 Yorumlar
3581
17 Aðu 2016
Çavuşoğlu Nakliyat ve Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Mustafa Karakuyu, bitkisel yağ taşımacılığının çok fazla hassasiyet gerektirdiğini belirterek, “Taşıdığınız tankerin türü, tankerin temizliği ve özellikle belli yağlar için taşıma sıcaklığı önemli konular. Şu anda 115 araçlık filomuzla hizmet veriyoruz. Filomuzda bulunan araçlar, taşınan her ürün farklı bir tip tank ihtiyacı doğurduğu için, farklı gruplara ayrılmış ve ürüne uygun olarak tasarlanmıştır. Araçlarımız, izoleli krom tanklardan oluşmakta olup bazıları karıştırıcılı, bazıları ısıtıcılı” dedi.

“TANKERLERİN TEMİZLİĞİ EN HASSAS KONU”
Tankerlerin temizliğinin bu işteki en hassas konu olduğuna dikkat çeken Karakuyu, “Piyasada gıda taşımacılığı yaptığını iddia eden bununla birlikte aynı tankerlerle kimyevi madde de taşıyan firmalara rastlamanız büyük olasılık. Yağ sanayicilerinin büyük bir kısmı taşıma işinin sadece ticari boyutunu göz önüne alıyor, kalite için gereken özeni göstermiyor, devletin de bu konu ile alakalı yaptırımları yok maalesef. Bırakın kimyevi madde taşımayı, taşıdığınız farklı bir tür yağın bile diğer bir yağı yüklemeden önce tamamen temizlendiğinden emin olmak zorundasınız. Bu durum da bu işte uzman olmayı gerektiriyor. Palm yağları gibi bazı ürünler, belli sıcaklıklarda taşınması gereken ürünlerdir. Bu nedenle tankerlerinizin de bu tür taşımaya uygun olması ve periyodik kontrollerinin düzenli olarak yapılması gerekiyor. Bitkisel yağ taşımacılığı ayrı bir uzmanlık gerektiren ve üzerinde titiz bir şekilde çalışılması gereken bir konu. Bu anlamda bu işi uzmanıyla çalışmak istenilen kalite sonucunu sağlıyor. Tank temizliğini çoğunlukla kendi tesisimizde gerçekleştirmekle beraber, bazı güvenilir yıkama şirketleri ile de çalışıyoruz” diye konuştu.

“GEÇEN YIL FİLOMUZA 30 YENİ ARAÇ KATILDI”
Türkiye’de bitkisel yağ taşımacılığı sektöründe, kalite ve güvenilirliğiyle öncü kuruluş olarak yer almak vizyonu ile yola çıktıklarını ve bu vizyona ulaşmak için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Karakuyu, “Kuruluşumuzdan bu yana sadece ‘nasıl daha iyi yaparız?’ sorusunun cevabını aradık. Sürekli geliştik, şimdi alanımızda önde gelen firma olduk ve hala öğreniyoruz… Amacımız tam müşteri memnuniyeti sağlamak ve biz bu işi çok önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıl filomuza 30 adet yeni araç katıldı. Bu yıl için büyük yatırım planlarından ziyade, taleplere göre araçlar üzerinde ve tesis alt yapımızda değişiklikler yapıyoruz. Önümüzdeki yıl için ise tesisimizi geliştirme ve gerekli altyapı donanımları için yatırım planlarımız var” açıklamasını yaptı. 
Karakuyu, şöyle devam etti: “Sektörde maliyetlerden kısmak adına motorin yerine yağ yakan, gıda maddesi taşımacısı olmasına rağmen kimyasal da taşıyan birçok firma var. Bu firmalar ile rekabet sağlamaya çalışırken aynı anda kaliteyi de sağlamaya çalışmak oldukça zor olabiliyor. Bununla birlikte bilinçli yağ sanayicileri zaten işi kaliteli bir şekilde yapan firmayı tercih ediyor. Fakat taşıma ücretleri konusunda bahsettiğim türden rakiplerle kıyaslanmak ise haksız rekabeti doğuruyor.”


Haberlere Dön